سبد خرید شما خالی است!
شماره تماس 1 : 02166843563
شماره تماس 2 : 02166843489

 

 
 
تضمین اصالت کالا
تمامی محصولات اصل و دارای گارانتی میباشد
 
ارسال کالا به تمام نقاط ایران
تمامی محصولات به سراسر ایران ارسال میشود
 
3 روز تضمین برگشت کالا
اطمینان شما هدف ماست
 

 

شیرآلات

 

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

 

بسیاری از برندهای معروف جهان با استفاده از سایرشرکت‌های تولیدی تحت لیسانس، محصولاتشان را روانه بازار می کنند. شیرآلات به گروه شیرهایی گفته می‌شود که بسته به کارکرد و یا شکل آنها به زیرگروه‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند و یا به عبارت دیگر، شیرآلات عبارتند از مجموعه‌ای از قطع کننده‌ها که در انتهای خطوط لوله‌های آب نصب میشوند و عمل قطع و وصل کردن جریان آب و تنظیم شدت جریان و ترکیب آب سرد و گرم با هم را بر عهده دارند و امروزه علاوه بر این عملکرد، شیرآلات بهداشتی،ساختمانی یکی از فاکتورهای زیبایی در ساختمان‌ها نیز محسوب می‌شوند که همین امر باعث تولید شیرآلات متنوع در طرح ، جنس و رنگهای مختلف بنا به کاربرد در دو بخش صنعت و خانه گردید.

 

شیرآلات از جنس آلیاژهای برنج یا سرب خشک ساخته می‌شوند و تنها روکش های آنهاست که آنها را از یکدیگر متمایز می سازد. از میان دو جنس نامبرده، جنس برنج بهتر می باشد ، زیرا جنس سرب پس از مدتی دچار خوردگی شده و علاوه بر آن از نظر بهداشتی نیز زیانهایی به بار می آورند و به همین دلیل این نوع شیرآلات از نظر استاندارد مورد تایید نیستند و غیر بهداشتی محسوب می‌شوند. قطعات در تماس با آب نباید از آلیاژ برنجی با بیش از ۲/۵ درصد سرب باشند.

 

از انواع روکش ها میتوان به برنج، مس و استیل استنلس اصل اشاره کرد.چرا که هم مقاومت بهتری در برابر پوسیدگی دارند و هم از لحاظ ظاهری کمتر لکه‌های آب را نشان میدهند.انواع شیرآلات عرضه شده ، شامل شیرآلات ساده، کلاسیک، اهرمی، پدالی، چشمی (اتوماتیک) می‌باشد.

شیرهای ساده : تنها قابلیت شیرهای ساده، کنترل جریان آب است وعمل مخلوط کردن آب سرد و گرم مانند شیرهای مخلوط را انجام نمی‌دهند.

 

 شیرهای پدالی:  شیرهای پدالی به دلیل عدم نیاز به انرژی مانند برق و باتری در قیاس با شیرهای الکترونیکی ،بهترین گزینه برای اماکن عمومی مانند مدارس، بیمارستانها، کلیه مراکز پزشکی، هتل‌ها، مساجد، رستوران‌ها و … می باشند.از مزایای شیرآلات پدالی میتوان به ، تنظیم مقدار و دمای آب سرد و گرم و پدال جمع‌شونده جهت سهولت نظافت، عدم تماس دست با شیر و صرفه جویی در مصرف آب و انرژی اشاره کرد.

 

 

 

شیرهای کلاسیک: شیرهای واشری یا کلاسیک دسته‌ای دیگر از شیرها هستند که در گذشته بسیار تولید می شدند.

 

 

شیرهای اهرمی:  در شیرهای اهرمی به جای مغزی از یک کارتریج استفاده گردیده که کارتریج‌ها خود نیز، در دو نوع پلاستیکی و سرامیکی موجود هستند و لازم به توضیح است که نوع سرامیکی مرغوب‌تر می باشد و همچنین شیرهای اهرمی به دو مدل ایستاده و دیواری تقسیم می‌شوند که نوع ایستاده معمولاً در روشویی و سینک ظرف‌شویی قابل استفاده بوده و نوع دیواری در حمام و توالت کاربرد دارند .کمپانی ها، برخی از شیرها و سردوش‌ها را نیز به چراغ‌های LED مجهزنموده اند که هم جنبه تزئینی دارند و بر اساس دمای آب، رنگ چراغ‌های LED تغییر می‌کند و این چراغ‌ها انرژی خود را از فشار آب بدست آورده و نیاز به برق و باتری ندارند و همچنین برخی شیرها هم به سیستم نمایش دمای آب تجهیز شده اند.

 

 

شیرهای الکترونیکی(چشمی) : شیرهای الکترونیکی برمبنای ارسال و دریافت نور مادون قرمز عمل می کنند یعنی بدون تماس دست و تنها با قرار دادن دست مصرف کننده در میدان دید سنسورهای مادون قرمز شروع به کار می‌کنند و باعث صرفه جویی بیشتر آب می گردند. برای مثال بعد از یک مدت زمان مشخص مثلاً ۴۵ ثانیه جریان آب قطع می‌شود و یا در سردوش ها با ترکیب آب و هوا و کنترل جریان خروجی آب و حالت‌های مختلف می‌تواند تا ۵۰% مصرف آب را کم کنند و از مزایای بارز آنها میتوان به استفاده از باتری به جای برق اشاره کرد.

 

 

شیرآلات براساس کارکرد به 4 دسته کلی تقسیم میشوند که شامل شیرتوالت، شیرحمام، شیر روشویی، شیر آشپزخانه که در دو مدل ثابت و متحرک (شاوری ) تولید و عرضه می گردند.

 

در پایان باید گفت ، شیرآلات بسته به نوع مصرف و محل استفاده باید انتخاب و خریداری گردند. در سالهای آتی شیرآلات اهرمی ازمحبوبیت خاصی برخوردار می باشند . همچنین برای مکانهای عمومی یا مکان‌هایی که نیاز به صرفه جویی دارند باید به سراغ شیرهای پدالی و چشمی رفت و شیرهای واشری بهترین گزینه برای مصرف کننده هایی است که به دنبال شیرآلات ارزان قیمت می باشند.

 

جستجو

لیستشبکه
نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
شیرآلات، شیرآلات قهرمان، شیر، شیرآلات روشویی، شیرآلات آفتابه، شیرآلات آشپزخانه، شیرآلات دوش، faucets،قهرمان،شیرآلات kwc، شیرآلات راسان،